Majutus
Paintball
Matkarajad
Kalastamine
UUS! Kerttu Soans-i maalikool
Reiu-Raeküla tervisespordi-rajad
Ürituste korraldamine
Saun
Palliplatsid
Kanuu rent
Massaaž UUS!
ATV matkad
EngFin
 

UUS! Kerttu Soans-i maalikool

8 ja 9 augustil toimus Reiu Puhkekeskuses kahepäevane maalilaager Kerttu Soansi juhendamisel. Olid suurepärased päevad! Aitäh kõigile imelistele osalejatele! 

https://www.facebook.com/Lootuse-Maalistuudio-1657869377775173/timeline/

JUBA 16.MAIL!

JUBA 07.VEEBRUARIL KELL 12!

Meil on heameel teatada, et veel sellel aastal, on võimalik osaleda Kerttu Soansi maalikoolis Reiu Puhkekeskuses!


Ootame Teid 6.detsmbril 2014 11:00-17:00 toimuvale kursusele - 

TÄNUMAALIMINE koos sissejuhatava MEDITATSIOONIGA

Hind 40 eurot. 

Kõik vajalik on kohapeal olemas. Maalime õlivärvidega. 

NB! Eelnevat maalimise ja joonistamise kogemust ei ole vaja!  Juhendamine on individuaalne.

                                           
   

Maali- ja meditatsiooniõpetaja Kerttu:

“Just siin, põhjamaises kliimas, aasta viimaste kuude pimeduses on hea võimalus oma sisemised lambid heledamalt põlema süüdata ja tähelepanu väljast sisse kutsuda. 
Nii näeme me sügavamale iseendasse ja leiame üles hingesidemed oma lähedastega.
 Detsembris täname mööduvat aastat, pühitseme sõprussuhteid ja laseme lahti selle, mis ei teeni meie 
vaimset ja materiaalset edenemist.  Et alustada uut aastat tuleks vana aasta teadlikult lõpetada.” 

 

*Kursus toimub, kui registreerunud on vähemalt 10 inimest.

Registreeri end kursusele ja küsi lisainfot aadressil: kerttu.soans@gmail.com või iris@reiu.ee

Olete kõik väga oodatud! :)

 

 

Vaata kuidas toimusid maalipäevad eelmisel aastal....

MAALIPÄEV REIU PUHKEKESKUSES 26. oktoobril 2013

 

DSC01646 (640x480)DSC01769 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Nagu nõiaväel ja 7 tunniga ilmus 9 valgele maalialusele 9 inspireeritud kunstniku nägemus sügisest. Seekord valisid kõik maalijad suure formaadi ehk 50 x 70cm. Maalisime õlivärvidega.

DSC01695 (640x480)DSC01743 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Reiu Puhkekeskuse avar ateljee pakkus võimalust maalida otse aknast, otse loodusest. Kes soovis, võis kompositsiooni loomisel kasutada ka prinditud mustvalgeid fotosid, mis olid tehtud kas maalipäeva hommikul Reiu metsades või võetud kaasa kodust.

DSC01746 (640x480)DSC01683 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Eesmärk oli olla ühenduses sügise värvide ja vormidega ja lubada neil end puudutada ning äratada tundeid. Selles dialoogis lahtirullunud emotsioonidele ei olnud keeruline värve leida – eelarvamuste vaba meeleseisund ja rõõm valikuvabadusest viis suurepäraste tulemusteni!
Paljud fotod on Uno tehtud. Unole suur aitäh!

IMG_6898Kui septembris Reius maalisime, paistis terve päev päike ja saime molbertid õue üles seada. Nüüd oli ilm jahe ja pea vahetpidamata tibutas väikest vihma. Värvid looduses olid väga peened, kõikudes lillade, siniste ja roheliste vahel. Kuid, nagu ikka “elusate asjadega” on – miski ei püsinud paigal, ja, nagu ikka kunstikega on – keegi ei näinud ega väljendanud olemasolevat samamoodi kui teine. Nii palju, kui palju oli maalijaid, nii palju ilmus lõuenditele ka erinevaid meeleseisundeid.

 

IMG_6908IMG_6907

 

 

 

 

 

 

Helen muutus maalides iga hetkega aina ja aina rõõmsamaks ja nii ka värvid tema maalil! Kui alguses need püsisid sinistes ja hallides, hakkas aina rohkem sisse viskama rohelist ja lõpuks ilmus taevasse imekaunis roosa, mis muudab lihtsa kompostisiooni sügavaks ja meeleolu lootusrikkaks, isegi sillerdavaks. Palju õnne autorile! Väga kaunis!

IMG_6925IMG_6929

 

 

 

 

 

 

Taive maalis Reius juba teist korda. Seekordne teema oli kuldne allee. Pildi sisse minnes muutub allee aina kutsuvamaks ja salapärasemaks, jagades igale rändajale soojust – see oli maal, kuhu me kõik end vahepeal vaatama unustasime. Kontrast Taive meeleseisundi ja sügise viimase vaatuse vahel õues oli tõesti suur – ateljee lausa silmnähtavalt helendas selle maali ümber.

IMG_6924IMG_6921

 

 

 

 

 

 

Malle jalutas hommikul ümber puhkekeskuse ja otsis parimat vaadet. See, mille ta lõpuks valis – selle võiks panna Reiu Puhkekeskuse kodulehe avalehele! Siin on Reiu kuulus sild, jõgi ja selgelt väljajoonistuv jõesäng ning liigirohke mets. Kuid veel olulisem hästi valitud vaatest on maali maalilisus ja tasakaalus mitmekesine koloriit. Nii mets silla taga kui raagus puu silla kõrval ja sild ise ning vesi ja kõik muu – Malle meisterlikkus äratas meis kõigis imetlust.

DSC01706 (640x480)DSC01749 (640x480)

 

 

 

 

 

 

DSC01687 (640x480) DSC01736 (640x480)

 

 

 

 

 

Ja kui alguses saigi ehk kõige rohkem halle toone tuubist küsitud, siis mitte kõik ei pidanud vastu vihmasele meeleolule ja lasid loojal end ilmutada just nii värvilisena kui tahtsid.

IMG_6935 (640x480) IMG_6930 (640x480)

 

 

 

 

 

Taimi, päikeseline naine igas rollis, ei üllatanud selles mõttes ka seekord: olgu, mis on, tema on alati rõõmus ja maalib ka vastavalt – alati värviküllaselt, alati head tuju tekitavalt. Kogunesime Taimi maali ümber ja hakkasime kerima muinasjuttu – siin on olemas kõik, et lugu saaks sündida.

IMG_6941DSC01765 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Ka Sanna maal kujunes muinasjutuliseks. Kui autor vabanes ettekujutusest, et milline peaks üks korralik maal olema, siis pääses valla ka tema ainukordne, siuglev, väga liikuv ja loominguline maalimisviis. Puu, taevas ja vesi moodustavad dünaamilise trio, siin on nii tuult kui vihma, vilksatab ka päikest ja vahepeal oleks justkui kuulda puuokste naksumist. Need samad muinasjutu tegelased, kes Taimi maalis käivad seeni korjamas, tulevad Sanna maali aiamajja pidu pidama. Ja, nagu ikka – Reiu maalipäeval osaleb alati ka mõni koer. Seekord oli see Kerri.

 

IMG_6946IMG_6949Hille teadis juba tulles, mida ta maalida soovib. See rõõmus, kuldsete taalritega kasepaar läheb kingituseks vennale. Konnaperspektiiv ehk alt üles vaade tekitab avara meeleolu ja, kui vaataja tahab, siis võib ta Hille maalis tunda end ka mõnusalt kaskede all lebavana. Need on tõesti kõrged kased, aga sinine taevas nende latvades on veel kõrgem!

 

Anu ka tema maalIMG_6913

 

 

 

 

 

 

Anu oli väga meisterlik värvide segamises. Lõppematu arv toone ja üleminekuid! Nagu ikka kõige nüansirikkamate maalidega kipub minema - ka siin ei anna foto edasi seda mitmekesisust, mis tegelikult lõuendil on. Soe sügis. Pehmed tunded. Vaoshoitud, aga siiski natuke ka pulbitsev rõõm. Maal, mis teeb vaatajale pai.

IMG_6919 (2)IMG_6916 (2) (480x640)Sirel maalis sügistuultes juba räsida saanud pihlakat. Tundlikud ja tagasihoidlikud, kohati ka intensiivsemalt mõjuvad värvid annavad hästi edasi meeleolu õrna kõikumist kurbusega täidetud maali südamiku ümber. Siin on tunda külma tuult ja sügise lõhna. Sireli muidu alati väga värviliste maalide kõrval päris uus meeleolu. Autor ise paistab tulemuse üle küll rõõmu tundvat!

 

DSC01756 (640x480)IMG_6937

 

 

 

 

 

 

Ireen sai maalikursuse sünnipäevaks. Hille, (kes maalis oma vennale kollaste kaskede pildi), on Ireeni õde ja kinkis talle võimaluse osaleda Reiu maalipäeval. Kuigi autorit näeme siin fotol vähe, saame nautida tema maali. Ireen valis aknast vaate üle jõe ja maalis väga keskendunult. Vaja oli vaid mõnd tehnilist nippi, et maal end looma hakkaks – kild killu haaval ilmus lõuendile see, mida nägi aknast Ireen. Kuigi hillitsetud toonid, on maalis palju värve ja väga soe ning turvaline meeleolu. Hea maal kooseluks!

DSC01770 (640x480)IMG_6944

 

 

 

 

 

 

Päeva lõpuks nägi ilmavalgust 9 õlimaali. Taimi poeg, 6-aastane Oskar täiendas meie “saaki” omalt poolt ühe sügistormise akvarelliga ja ühe joonistusega. Joonistusel kujutatud tegelased võiksid suurepäraselt sobida tema ema maali sisse jalutama. Ja miks mitte külastada ka teiste kunstnike maagilisi maastikke.
Järgmine Reiu maalikool on detsembris. Siis teeme kollaaži. Peatselt panen üles kursuse toimumise kuupäeva. Lisainformatsiooni saab ka Reiu Puhkekeskuse kodulehelt:www.reiupuhkekeskus.ee  ja Hillelt. Hille e-posti aadress on: hilleleiten@gmail.com

 

 

 

 

 

Loe kuidas möödus esimene Maalipäev!  http://kerttusoans.eu/maalipaev-reius-21-09-2013/ 

JÄRGMINE KORD MAALIME JUBA 26.OKTOOBRIL!

 

MAALIPÄEV REIU PUHKEKESKUSES 21. septembril 2013

IMG_6564 (640x480)Reiu asub Pärnumaal, Paikuse vallas. Reiu ilu südameks on Reiu jõgi, mille kaldal asub Reiu Puhkekeskus – ideaalne koht maalimiseks. Puhkekeskuse perenaine Iris pakkus võimaluse korraldada Reius maalipäev, mille tulemusel sündis kümmekond sügismaali – värvide ja vormide manifestatsiooni. See oli väga eriline tegemine.

Tallinnast Pärnusse sõites ei näinud kaugemale kui mõnikümmend meetrit. Kui sedagi. Ja Reiule pöörates – udu kadus. Lihtsalt haihtus!

Sattusime otse sügise sisserändesse, tipa-tapa, niksti-naksi, priks-praks. Oojaaaa.
Seekord on palju fotosid ja osa neist väga head. Aitäh Unole, kes leidis aega ka maalimisprotsessi pildistada. Ka ei raatsi jätta üles panemata fotosid Loodusest endast. Et te näeksite, kui palju on veel maalimata!
JÄRGMINE MAALIPÄEV REIUS TOIMUB 26. OKTOOBRIL. Siis maalime valgusküllases ja soojas ruumis! Pane ennast kirja juba varakult, et olla kindel oma kohas molberti taga!kerttu.soans@gmail.com
Aga enne, ole kena ja võta endale mõni minut aega – oled oodatu Reiu maalipäeva pildigaleriisse – palun, tere tulemast! Maalipäev kestis 6 tundi, sellest 5 molbertite taga. Sissejuhatuseks vaatasime õppevideoid ja lõuna ajal sõime lõunat – Irise tehtud seljankat ja Hille küpsetatud kooki.

DSC01249 (640x480) DSC01211 (640x480)

 

 

 

 

 

 

IMG_6511 (640x480)IMG_6510 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Hanna valis suure formaadi (50 x 70cm) ja hästi tegi – tal on jõuline stiil, julged värvid ja vormid. Maal on selge karakteriga, Reiu ürgsete jõudude ilmutus.

IMG_6518 (480x640)IMG_6516 (480x640)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taive valis samuti suure formaadi ja keskendus vee liikumisele. Sügavikku kaduv jõgi tõmbab vaataja endasse justkui salapärane tulevik – natuke hirmutav, aga vastupandamatult põnev.

DSC01236 (640x480)IMG_6575 (640x480)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6536 (640x480)IMG_6513 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Sirel keskendus värvidele. Külluslike värvikobaratega edasi antud ruumilisus – Reiu metsadest on saanud võrgutav kutse, peegeldudes tumedal jõel.

 
IMG_6549 (640x480)DSC01216 (640x480) (2)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6507 (640x480)IMG_6509 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Aino maal lummab harmooniaga ja oleks justkui üle piserdatud värvide salasäraga. Siin on nii elutarkust kui nooruslikku uudishimu. Muudkui vaataks ja vaataks.

DSC01164 (3) (640x480)DSC01182

 

 

 

 

 

 

 

DSC01209IMG_6496 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Kristel valis suve murdepunkti sügiseks – soojad värvid ja päikesevalgus ning äkkisaabunud tuul ja jaheda vihma lähedalolek. Selge kompositsioon ja peened värvinüansid monumentaalses vormis tasakaalutavad murdepunkti küpse rahuga.

IMG_6560 (640x480)IMG_6540 (640x480)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6499 (640x480)IMG_6500 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Kreet teadis kohe, kui Reiule jõudis, et maalib kuulsat Reiu silda.  Roosa ja roheline, hele- ja tumesinine - suurepärane värvide mäng. Suutlikkus usaldada esmamuljet ja oskus selles püsida on võimaldanud jõuda tulemuseni, kus detaile justkui pole, aga ometi on kõik olemas. Kristole tundub ema maal samuti meelidvat!

DSC01184 (640x480)DSC01222 (640x480)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_6525 (640x480)IMG_6527 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Hille valis Reiu Puhkekodu aiast õunapuu. Puu tuli välja nii päris, et polnudki enam kindel, kus vahepeal mahapotsatavad õunad maha potsatavad: kas aias või maalil. Kuna siinne õunapuu meenutas Hillele tema lapsepõlvekodu, tuli maalile ka sellist, mille olemasolust teadis ainult kunstnik ise. Soe meeleolu, ilusate roheliste ja sinise sillerdus.

DSC01218 (640x480) IMG_6544 (640x480)

 

 

 

 

 

 

IMG_6505 (640x480)IMG_6501 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Kerli läks maalima jõe kaldale, otse vee äärde.  Suurele formaadile hakkas võluväel õrnadest kriipsudest ja vaiksetest täppidest ilmuma looduse hingamine, veevaimu vaikne ohe ja puude puudutus. Poeetiline, meditatiivne, hell.

IMG_6519 (480x640)IMG_6521 (480x640)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Külli valis samuti suure formaadi ja tema õunapuu on samuti suur. Justkui kõikide õunapuude ema. Maal on rõõmus ja õnnelik. Kui jääd kauemaks vaatama, siis on tunda ka õunalõhna.

DSC01260 (640x480)IMG_6529 (640x480)

 

 

 

 

 

 

Maalipäeva lõpuks rivistasime kõik maalid üles.  Osa kunstnikke oli juba koju läinud, need, kes fotol, jäid kõik ööseks Reiule ja suurem osa veetis õhtu saunas ja kamina ees. Kristo, meie seltskonna noorim osaleja, maalis vesivärvidega ja jõudis kolme suurepärase ja jututiheda pildini. Kreet ja Kristel maalisid mõlemad veel ühe kiire etüüdi – parempoolsel pildi on need toolidel ka näha. Parempoolselt pildil on ka Reiu Puhkekeskuse perenaine Iris. Iris seisab ruumis, kus Reiu maalikool jätkab 26. oktoobril - valgust ja vabadust on siin palju. Oled oodatud! Vaata lähemalt ka: www.reiupuhkekeskus.ee

 

MAALIPÄEVAD REIU PUHKEKESKUSES 21-22. september 2013

Kas Sa teadsid, et kui Sa kirjutad ja joonistad, on aktiivne peamiselt Sinu vasak ajupoolkera, aga siis, kui Sa maalid, parem? Paremas ajupoolkeras asub meie loomingulisus, usk endasse ja soov ennast väljendada. Värvidega tegelemine uinutab kriitilise meele ja valla pääseb vabadus, valmisolek ja usaldus. Maalimine on parim viis kogeda iseennast. Õlimaali sünniks tänapäevases mõistes võib pidada XIV sajandit ja sellest ajast peale on kunstnikud seda tehnikat kõrgelt hinnanud. Algaja maalija võib arvata, et õlivärvid eeldavad oskusi ja, et nendega maalivad ainult n.-ö päriskunstnikud. Võin Sulle öelda, et just õlivärvid sobivad alustamiseks kõige paremini, sest nad annavad hästi „parandada“.

 Maalipäev Reius kestab 6 tundi: kell 11.00 – 17.00. Sinna mahuvad ka kohvi- ja teepausid. Alustame videote vaatamisega ja jätkame looduse maalimisega. Ilusa ilmaga maalime õues ja kui sajab, siis maalime ruumis, vaatega õue. Kõik vahendid on koha peal olemas: molbertid, paletid, krunditud maalialused, väga head värvid, pintslid, spaatlid, švammid jms. Palun pane ennast riidesse nii, et saaksid ennast tunda vabalt. Juhendajal on aega iga maalija jaoks ja päeva lõppedes saad Sa valmis õlimaali kas endale seinale või kinkimiseks sõbrale. Oma teose võid võtta kohe kaasa või jätta Reiusse kuivama.

NB! Eelnevat maalimiskogemust ei ole vaja. Oodatud on KÕIK huvilised!                                                                                                          

 

Kerttu Soans

                                                         

 Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiõpetajana ja Tartu Ülikooli ajakirjanikuna. Töötanud koolis kunstiõpetajana ja juhendanud kunstiringe. Ajakirjanikuna olen töötanud Eesti Raadios, televisioonis, mitmes ajalehes ja ajakirjas, teinud ka kunstiteemalisi saateid ja kirjutanud kunstikriitilisi artikleid. Aastatel 1975 – 1995 olin tegev oma isa – graa_k ja kunstipedagoog Olev Soansi Eesti kultuurilooliste kaartide atlase juures, aidates joonistada ja graa_lisi lehti koloreerida. 1999. aastast olen vabakutseline kirjanik ja Kirjanike Liidu liige. Eelistan õlimaali. Tallinna Ülikooli lõputööks olid portreed õlimaali tehnikas (juh. Sigrid Uiga), nüüd olen rohkem keskendunud fantaasiapiltide maalimisele, armastan maalida ka loodust, vaikelusid ja lilli. Olen end täiendanud koopiamaalikursustel ja natüürmordikursustel KUMUs. Maalikursusi teen aastaringselt. Nende ja minu maalide kohta näed lähemalt: http://kerttusoans.eu/maalikursused/ 

 

Hille, üks Reiu maalipäeva korraldajatest, on Kerttu tundide kohta kirjutanud nii:
Tänu õpetaja Kerttu temperamentsele ja sütitavale juhendamisele on minu pintsli all valminud minu esimesed kolm suurepärast maali. Olen väga tänulik, sest iga maaliga olen avanud uue ukse iseenda avastamise maailma. Pole tähtis, mida enda maalimisoskustest arvad, need kõik on sulle kusagilt väljastpoolt tulnud teadmised, võrdlused, kellegi teise arvamused. Kerttuga maalides ei ole õigeid ja valesid värve, ebaõiget tehnikat või vähest maalimisoskust. Kõik on suurepärased kunstnikud! Ületa vaid oma hirm tühja lõuendi ees, usu endasse ja sa näed, mis tegelikult sinu sees peidus on. Ja seda tunnet ei saa mina sulle kirjeldada, pead seda ISE tundma.                                          
                                                       

 

 

Kõigil, kel on soov jääda ka ööbima, on majutuse hind 15,- inimene.

Vajalik eelregistreerimine, kohtade arv on piiratud!

Lisainfo tel: 55 615 443, info@reiupuhkekeskus.ee

 
 
© Elro Investeeringute OÜ | Tartu mnt 14, 10117 Tallinn | GSM +372 530 25085 | info@reiupuhkekeskus.ee